سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران جزو ۱۰ سازمان و وزارتخانه برتر شناخته شد

چاپ
۵ , خرداد , ۱۳۹۰

 

 

 

معاون وزیر صنایع و معادن گفت: سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران جزو ۱۰ سازمان و وزارتخانه برتر کشور شناخته شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان مهندس خدامراد احمدی روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه سومین گرهمایی حراست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران که با حضور ریاست سازمان حراست کل کشور ،استاندار گیلان و جمعی از مدیران کشوری و استانی در استان گیلان برگزار شد ضمن تبریک ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و میلاد بنیانگذارکبیرانقلاب اسلامی و گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهراظهار داشت:سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در میان وزارتخانه و سازمان ها رتبه ۱۰ و در میان سازمانهای کشور حایز رتبه ششم شد و این خبراز سوی دولت محترم به وزارت صنایع و معادن ابلاغ شده است. و افتخاری برای مجموعه سازمانی ما محسوب می شود.
وی در جمع مدیران حراست شرکت های تابعه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار داشت:در سال جهاد اقتصادی بخش تولید و صنعت کشور و آن حوزه ای که در ایجاد اشتغال و ارزش افزوده کشور می تواند ایفای نقش نماید بخش تولید است.و تولید کنندگان ،کار آفرینان و صنعتگران بسیجیان عرصه اقتصادی کشور هستند .و کم توجه ای به این نیروهای بسیجی قابل بخشش نیست.
مهندس خدا مراد احمدی گفت:دو مبحث بسیار مهم در شرایط اقتصاد کشور بوجود آمد که رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۰ را سال جهاد اقتصادی نام گذاری نمودند.
وی افزود:اولین مبحث شرایط امروز اقتصاد کشور به خصوص در حوزه صنعت و تولید است که به دلیل وجود زیر ساخت ها ی لازم نیاز به جهش داریم و دیگر اینکه با توجه به اینکه دشمنان ما هر اقدامی برای مقابله با جمهوری اسلامی انجام دادند به نتیجه ای نرسیدند،میدان را میدان مبارزه اقتصادی قرار دادند و طبیعی است که در شرایط جنگ اقتصادی ولی امر مسلمین فرمان جهاد اقتصادی صادر می نماید.
وی اظهار داشت:در جهاد اولین اقدام بررسی شرایط موجود و شناسایی نقاط ضعف و قوت است و در جهاد اقتصادی نیز به همین گونه است و بایستی توانمندی هایمان را بشناسیم و توجه به نیروی انسانی اولین و مهمترین این اولویتهاست.دوم اینکه جایگاه و وضعیت موجود را رصد و دیده بانی کنیم که این مسئله از وظایف حراست ها است و سوم پشیبانی درست و مناسب از این صحنه می باشدو نکته آخر فرماندهی عملیات است .
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران تصریح کرد:در جهاد اقتصادی بایستی گامها را سریعتر برداشته و موانع موجود از میان برداریم.
وی نقش حراست ها را در این عرصه بسیار مهم دانست و بیان کرد:در این شرایط که قرار است گام های بلند تری برداریم و زودتر به اهداف برسیم نقش حراست ها نسبت به دیگران نقش ممتازی است و کسانی که در این عرصه فعال هستند بایستی دانش لازم را کسب نمایند.
وی خطاب به مدیران حراست شرکت های تابعه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران افزود: نگاه من به حراست ها نگاه نور افکن است و شما باید چاه و  چاله را مشخص و علامتگذاری نمایید .
مهندس احمدی ضمن ضروری دانستن امر آموزش برای حراستها تصریح کرد:انسانهایی که درحوزه حراستها فعال هستند باید به علم روز مجهز بوده متخصص ترین و مورد اعتماد ترین آدمها باشند.
وی افزود: کارشناسان حراست باید نگاه بلند نظرانه داشته و بداند که چه وقت و کجا باید به اقتصاد کشور کمک نماید.

 

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به بحث ادغام وزارت خانه ها ی بازرگانی و صنایع و معادن گفت:با توجه به ظرفیت تولید و سرمایه گذاری صنعتی که در کشور بوجود آمده است و نیاز به تجارت این تولیدات بحث ادغام در دولت بوجود آمد و دولت و مجلس محترم برای فعال کردن تجارت محصولات تولید داخل و در کنار هم قرار گرفتن دو بال تولید و تجارت ادغام این دو وزارتخانه را تصویب نمودند.

نظر بدهید